Buďte v obraze

S naším blogem!

Nahlédněte spolu s námi pod pokličku. O své rady, tipy a nápady se s Vámi podělí naše šéfkuchařka a majitelka v jedné osobě Jana Zezulová. Vaří pro Vás s láskou.

Přestěhovali jsme se

Každým rokem je restaurace na jiném místě, je bez koleček a foodtruck to není jasný pane, co to je ? No přece Jabloně 🙂 Takhle nějak by Popelka popisovala v pohádce naši restauraci . Nechceme to vzdát a tak cestujeme dál.

Kvůli období Covid jsme museli snížit provozní náklady a stěhovat se již podruhé. Uděláme si tedy pracovní dovolenou a tohle léto strávíme u jezera☺️

Nově od 1. června 2020 jsme si pronajali kuchyň v restauraci La Barca na Sádráku v kouzelném areálu Stříbrného jezera.

Těšit se můžete na čerstvé ryby ( treska, pstruh, candát ), burgery, speciality naší kuchyně a slezské recepty jak je máte rádi.

Polední a denní menu v restauraci , rozvoz menu až k Vám domů.

Dále máme v nabídce Catering – rauty plné originality, masové a zabijačkové korýtka, svatební catering, kurzy vaření u Vás doma .

Budu se na Vás ze srdce těšit každý den od 11h Jana s týmem 🍏🍏🍏 a hlavně s láskou k vaření .

Nabídku menu najdete také na www.menicko.cz/ u tří jabloní …

Vaše holky Jablůnky, teď už i cestovatelky🙏

Nikdy nevíme, kde to příště zakotvíme, buďte proto v obraze a sledujte nás . Těšíme se

Low carb nový trend nově U JABLONÍ

Pro příznivce LOW CARB máme skvělou zprávu ! Od ledna 2020 ( je to nejlepší termín, vzhledem k blížícím se Vánocům, to určitě uznáte všichni 🙂 Budeme nabízet během poledního menu i večerního pokrmy low carb, takže můžete si objednat menu přímo domů nebo se najíst u nás v restauraci. A hlavně věřte mi, nebude to jen maso a zelenina, protože ctíme 3 základní pravidla a to ORIGINÁLNĚ, REGIONÁLNĚ A ČERSTVĚ , takže se máte na co těšit.

A pro vlastně jíst LOW CARB ?

Diety, cvičení, občas to funguje, většinou ne. Štíhlá postava pro mnohé z nás není zadarmo. Existují ovšem některé stravovací směry, které dokážou cestu za vypracovaným tělem výrazně zkrátit. K nim podle odborníků patří i stále oblíbenější stravování low carb. Proč bychom se o tento druh diety měli zajímat?

V případě low carb se jedná o nízkosacharidovou a zároveň vysokotukovou dietu. Nízkosacharidová strava má v historii lidstva poměrně dlouhou tradici. Poprvé se objevila zhruba před sto lety jako účinná dieta při léčbě epilepsie. „Jinak ale její původ asi sahá až ke stravování našich předků. Vzpomeňte na paleo dietu, která je dnes také velmi oblíbená,“